ikonatransportGmina Brwinów włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W planie są bezpłatne przejazdy brwinowską komunikacją miejską, konkursy oraz rowerowa nocna masa krytyczna.


Tegoroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się pod hasłem „Przesiadaj się i jedź” i potrwa od 16 do 22 września. Promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Komisja Europejska, która jest inicjatorem działań w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, zachęca do wypróbowania różnych sposobów przemieszczania się z punktu A do B oraz do zastanowienia się nad tym, który środek transportu najbardziej pasuje do konkretnej podróży. A może da się pojechać na rowerze na siłownię, pociągiem do pracy lub wybrać się pieszo na zakupy? Wybierając odpowiedni środek transportu, pozytywnie wpływamy na środowisko, ale może się okazać, że jesteśmy bardziej wysportowani i szczęśliwsi i to bez dodatkowych wydatków!


Gmina Brwinów przyłącza się do obchodów. Od niedzieli 16 września do piątku 21 września na stronie społecznościowej Facebook.com/Brwinow ogłaszane będą konkursy, w których do zdobycia będą gadżety rowerowe. Na początek – w niedzielę – ruszy na Facebooku konkurs fotograficzny #rowerowyBrwinów. W piątek 21 września i w sobotę 22 września w ramach Dnia bez Samochodu będzie można za darmo pojechać brwinowską komunikacją miejską – liniami B1 do B10. W sobotę 22 września o godz. 19 na trasę wyjadą uczestnicy rowerowej nocnej masy krytycznej organizowanej przez Stowarzyszenie Projekt Brwinów.