Gmina Brwinów po raz kolejny zaprasza osoby po 65 roku życia do wzięcia udziału w programie bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Szczepienia odbywać się będą w lecznicy ALFA w Brwinowie.

Osoby chętne do skorzystania z darmowych szczepień mogą już wypełniać deklarację udziału i składać ją w Urzędzie Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12 w terminie do 30 listopada 2018 r., a następnie umawiać się na badanie lekarskie i szczepienie w Lecznicy Rodzinnej ALFA w Brwinowie przy ul. Powstańców Warszawy 8. W 2018 roku do programu mogą przystąpić osoby, które urodziły się w 1952 roku i wcześniej.

Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego, która stanowi jedną z najczęstszych przyczyn umieralności ludzi. Według Światowej Organizacji Zdrowia (ang. World Health Organization, WHO), co roku na grypę zapada 5–10% całkowitej liczby ludności na świecie. Dane WHO wskazują również, że z powodu grypy rocznie na świecie umiera od 500 tys. do 1 mln ogólnej populacji. Grypa jest szczególnie groźna dla osób w podeszłym wieku oraz niezależnie od wieku – dla osób z przewlekłymi schorzeniami takimi jak: niewydolność układu krążenia, przewlekła choroba płuc, przewlekła niewydolność nerek czy cukrzyca. Celem programu jest zmniejszenie liczby zachorowań na grypę u osób starszych oraz ograniczenie pojawiania się powikłań odgrypowych. Praktyka dowodzi, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania tej chorobie oraz jej powikłaniom jest regularne szczepienie.

Program bezpłatnych szczepień ochronnych przeciw grypie finansowany jest w budżetu gminy Brwinów. Więcej informacji można uzyskać w Referacie Kadr i Organizacji Urzędu Gminy Brwinów, tel. 22 738 26 23.

Deklaracja [PDF]