Maraton Miast Ogrodów rozszerza swój zasięg o gminę Brwinów. Biegacze wystartują w niedzielę 2 września o godz. 11 w biegu, którego start i meta będą znajdować się przy boisku „Orlik” w Żółwinie.

Maraton Miast Ogrodów już od kilku lat odbywa się na terenie Milanówka i Podkowy Leśnej. Idea jest prosta – w trakcie sezonu przeprowadzanych jest siedem biegów na dystansach od 5 do 10 km, które łącznie dają dystans ponad 42 km. Ponieważ nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich biegach, można dołączyć do biegaczy, rozpoczynając od dowolnej imprezy biegowej. W tegorocznym kalendarzu pojawiła się nowa lokalizacja - trasa wyznaczona przez sekcję biegową Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Brwinowie prowadząca przez tereny w pobliżu kompleksu boisk „Orlik” w Żółwinie.

– Trasa jest urocza i leśna. Biegniemy 850 m asfaltem, później skręcamy w lewo, gdzie na zawodników czekają dukty leśne. Wolontariusze z OSP Żółwin i zaprzyjaźnionych straży wskażą drogę do mety. Trasę oznaczymy profesjonalnie, jak przystało na profesjonalnych organizatorów. Na mecie po biegu czekają na zawodników atrakcje niespodzianki – zachęcają organizatorzy.

Uczestnicy już teraz mogą rejestrować się online na stronie www.sto-nogi.pl. Biuro zawodów w Żółwinie przy ul. Szkolnej 56 będzie też przyjmować zapisy w dniu biegu 30 minut przed startem. Udział w biegu jest bezpłatny.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia w ruchu, jakie wystąpią w godzinach 11.00 – 12.00 na odcinku od ul. Granicznej do ul. Polnej. Mieszkańcy ul. Szkolnej z wyprzedzeniem otrzymali informację na temat biegu, aby mogli przygotować się na trudności w dojeździe do posesji związane z organizacją biegu.