doynkiJuż w najbliższy weekend 25 i 26 sierpnia w Brwinowie odbędą się dożynki gminne. W programie m.in. zawody siłaczy, własnoręczne ubijanie masła i mydła, koncerty, a także msza święta.

W sobotę 25 sierpnia o godz. 15 odbędą się zawody Strongman, które poprowadzi gość specjalny Sławomir Toczek – wielokrotny medalista Polski, Europy i świata. Wśród konkurencji znajdą się: przeciąganie pojazdu, przerzucanie opony, spacer farmera czy waga płaczu. Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, które która otrzymało na ten cel dotację w ramach wspierania przez gminę Brwinów działalności pożytku publicznego.


Część oficjalna rozpocznie się o godz. 17. Chętni będą mogli obejrzeć wystawę koszy dożynkowych przygotowanych przez sołectwa. Wśród atrakcji w rustykalnym klimacie można będzie skorzystać ze stoisk edukacyjnych m.in. tkackiego i rękodzielniczego. Zainteresowani będą mieli okazję własnoręcznie ubić masło czy nauczyć się wicia wianków. Będzie można także zrobić czarne mydło z chmielem, które jest zdrową alternatywą dla produktów dostępnych w sklepach. Samodzielnie wykonane mydło jest wielofunkcyjne – posłuży do mycia m.in. naczyń i blatów kuchennych, a także włosów – oraz ma właściwości zdrowotne – wspomaga leczenie dolegliwości skórnych. Pszczelarz opowie o miodach, które będzie można spróbować, a dzieci wezmą udział w warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich.


Od godziny 17.30 na scenie zagoszczą zespoły muzyczne: Bostton, Diley, Sound Force, Fanatic i Hit Boyz. Publiczność będzie mogła posłuchać przebojów m.in. „Czarownica” czy „Iza z matiza”.
Sobotnie uroczystości odbędą się na terenie położonym pomiędzy ul. Dworską, Marsz. J. Piłsudskiego i ul. Przejazd w Brwinowie.


W niedzielę 26 sierpnia o godz. 10.30 będzie odprawiona msza św. w kościele św. Floriana. Wierni podziękują za trud pracy rolników i podzielą się chlebem dożynkowym.

Organizatorem dożynek jest Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie.