1sierpnialeadPunktualnie o godz. 17 na brwinowskim Rynku rozpoczną się obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie "W" przy pomniku Armii Krajowej na Rynku w Brwinowie – w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego tradycyjnie zawyją syreny. Po części oficjalnej, odśpiewaniu hymnu i złożeniu kwiatów przed pomnikiem odbędzie się wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, które poprowadzą muzycy Orkiestry Warszawy. Organizator koncertu Fundacja Akademia Profil otrzymała dofinansowanie z budżetu gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego. O godz. 18 w kościele pw. św. Floriana zostanie odprawiona msza św. w intencji poległych w Powstaniu.


Pod warunkiem pogody bez deszczu, od godz. 15, Stowarzyszenie Projekt Brwinów zaprasza  do parku miejskiego na polankę za placami zabaw na wystawę plenerową „PASTA na starej fotografii”, a wieczorem, o godz. 20 na projekcję filmu dokumentalnego „PASTA 1944 – 100 lat historii”. Wystawę i pokaz filmu Stowarzyszenie Projekt Brwinów organizuje we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie, Muzeum II Wojny Światowej oraz firmą Ericsson.