Wybór wykonawcy to kolejny krok do przebudowy targowiska w Brwinowie. Wyłoniona w przetargu firma Luksor wykona projekt i rozpocznie przebudowę targowiska.

Podpisana 18 lipca 2018 r. przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego umowa na przebudowę targowiska obejmuje zaprojektowanie całego targowiska i budowę jego części od ul. Armii Krajowej wraz z budynkiem administracji i ogólnodostępną toaletą. W ubiegłym roku powstała koncepcja modernizacji targowiska miejskiego. W  przeprowadzonych konsultacjach uczestniczyli zarówno właściciele sąsiadujących z targowiskiem działek, jak i kupcy handlujący na tym terenie. Pozytywnie odnieśli się do planowanych zmian, zgłaszając przy okazji swoje uwagi i postulaty.

Gmina Brwinów na początku tego roku otrzymała z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dofinansowanie na remont targowiska w wysokości 999.862,00 zł.

Zgodnie z warunkami przetargu i podpisanej z wykonawcą umowy w tym roku zostanie wykonana dokumentacja projektowa (etap I - do 31.12.2018 r.). Rozpoczęcie etapu II wraz z etapem III (tj. przebudową południowej części targowiska od strony Rynku i budową nowych pawilonów) nastąpi nie wcześniej niż w 2019 r. Wtedy handel zostanie przeniesiony tymczasowo na teren dawnej Drzewotechniki, a targowisko stanie się placem budowy.

DSC1505
DSC1532
DSC1535