Poprzez swoją akcję Biblioteka Publiczna w Brwinowie przypomina, że czytanie to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu – a tego podczas wakacji i urlopów nie brakuje. Czekamy na  osoby, które podejmą wyzwanie.   

– Zapraszamy do wspólnej zabawy w czytanie według klucza i sięganie po wakacyjne lektury w określonych kategoriach – tłumaczy zasady konkursu dyrektor Biblioteki Publicznej w Brwinowie Danuta Barabasz. Dla najmłodszych, nastoletnich i dorosłych czytelników zostały przygotowane oddzielne karty wakacyjnych wyzwań. W zbiorach biblioteki można z pewnością znaleźć lektury z kategorii opisanych jako „z historią w tle”, „z dzieciństwa rodziców”, „z wątkiem kryminalnym” „z miejscem akcji poza Europą”, „autora przed trzydziestką” itd. Zabawa polega na tym, aby przez wakacje przeczytać książki, które będą pasowały do określonych kategorii, a następnie podać ich tytuły na karcie konkursowej. Kartę należy dostarczyć do 15 września do Biblioteki Publicznej w Brwinowie, tzn. biblioteki głównej przy ul. Grodziskiej 12, oddziału dla dzieci przy ul. Kościuszki 1E lub do filii w Otrębusach przy ul. Wiejskiej 1.

– Zadanie uznamy za wykonane, jeśli czytelnik wypełni przynajmniej trzy okienka na karcie wyzwania, czyli przeczyta trzy różne książki. Ci, którzy się nie boją, mogą zapełnić wszystkie okienka karty, zaś dla moli książkowych nie ma żadnych ograniczeń – zachęcają panie bibliotekarki. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Brwinowie oraz jej oddziału i filii po odbiór kart, życzymy dobrej zabawy i wyjątkowo czytelniczych wakacji!