Stowarzyszenie LGD „Zielone Sąsiedztwo” pośredniczy w pozyskiwaniu dotacji na projekty realizowane na terenie PTO. Dzięki jednej z nich chętni mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z obsługi kamery i programu montażowego.

Celem LGD „Zielone Sąsiedztwo” jest aktywizacja i integracja społeczności lokalnych z terenu gminy Brwinów, Milanówka i Podkowy Leśnej, tworzących Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. Stowarzyszenie pomaga w pozyskiwaniu środków finansowych przeznaczonych na wartościowe inicjatywy służące mieszkańcom obszaru PTO.  

Wniosek złożony w procedurze konkursowej przez Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej dostało dofinansowanie w wysokości ponad 30 tys. zł. Kwota ta zostanie przeznaczona na wyposażenie pracowni filmowej w niezbędny sprzęt i oprogramowanie, co umożliwi rejestrację filmową lokalnych wydarzeń oraz prowadzenie w dalszej perspektywie zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym seniorów. Planowany jest zakup sprzętu wysokiej jakości: kamery, statywu wraz z głowicą, mikrofonu kierunkowego, komputera, oprogramowania do montażu oraz dysku zewnętrznego o dużej pojemności do archiwizacji materiałów.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu osoby zainteresowane montażem i produkcją filmową będą mogły wziąć udział w bezpłatnych warsztatach filmowych, które rozpoczną się w sierpniu i będą obejmowały cykl 8 spotkań. Ich program obejmie naukę obsługi zakupionego sprzętu i oprogramowania, a także tworzenie dokumentalnych materiałów filmowych. Uczestnicy wezmą udział w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem wykorzystywanym na co dzień do profesjonalnej produkcji filmowej. Dowiedzą się, czym jest setka dziennikarska oraz poznają, jakie są najczęstsze problemy w pracy reporterskiej. Warsztaty potrwają do końca września. Warunkiem zakwalifikowania się na bezpłatne szkolenie jest deklaracja pracy w zespole Wideokroniki Bis – grupy osób, której celem jest dokumentowanie wydarzeń na terenie Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.

Informacje i zapisy: Barbara Potkańska, tel. 22 758 94 41, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..