Wydawnictwo Sofijka planuje wydanie książki charytatywnej, która powstaje dla dzieci przebywających w szpitalach i domach dziecka. Do 12 lipca 2018 r. trwa zbiórka, która umożliwi wydanie książki. Potrzeba 20 tys. zł.

O akcji mówi Monika Jędrzejewska-Wiergiles, pomysłodawczyni i koordynatorka:

Zachęcamy do pomocy w wydaniu wyjątkowej książki pt. "Dzieci Dzieciom, czyli Przewodnik po życiu dla Małych i Dużych", która powstaje dla dzieci przebywających w szpitalach i domach dziecka. Autorami i ilustratorami są młodzi twórcy w wieku 5-18 lat z całej Polski, w tym kilkoro z Brwinowa. Rok temu w ramach I edycji projektu "Książka charytatywna dla dzieci" powstały "Gwiezdne marzenia"

W książce "Dzieci Dzieciom, czyli Przewodnik po życiu dla Małych i Dużych" znajdą się trzydzieści dwie piękne i wartościowe bajki, baśnie oraz opowiadania, a także historie poruszające trudne i ważne tematy. Ta pozycja trafi również do bibliotek. 

Aby książka została wydana, potrzebne są pieniądze na jej druk. Na portalu: wspieram.to/DzieciDzieciom można kupić książkę i tym samym zostać Współwydawcą oraz sfinansować książkę dla wymienionej placówki. Tu obowiązuje zasada: WSZYSTKO ALBO NIC, która oznacza, że jeśli organizatorzy akcji do 12 lipca nie uzbierają 20 tysięcy złotych, to nic nie otrzymają i nie będzie możliwości wydania książki, a Darczyńcy otrzymają zwrot wpłaconych pieniędzy, ale z kolei im większą kwotę uda się zebrać, tym więcej książek zostanie wydanych i przekazanych do szpitali, domów dziecka i bibliotek. Więcej informacji i fragmenty bajek dostępne są na stronie: sofijka.pl/aktualnosci/ i www.facebook.com/WydawnictwoSofijka/ 

Projekt objął swoim patronatem Burmistrz Gminy Brwinów