Gmina Brwinów zachęca mieszkańców do korzystania z aplikacji mobilnej infoSUEZ, którą można pobrać bezpłatnie przez AppStore oraz GooglePlay. Możliwość ustawienia powiadomień o terminach odbioru odpadów to tylko jedna z jej zalet.

Konieczność wystawiania w różnych terminach poszczególnych frakcji odpadów powodowała, że mieszkańcy radzili sobie z tym w różny sposób – czasem była to przypięta magnesem na lodówce ulotka z harmonogramem odpadów, czasem zaznaczenie terminów na kalendarzu ściennym.  Zdarzało się jednak, że przez przeoczenie trzeba było czekać aż do następnego terminu odbioru. Teraz posiadaczom telefonu komórkowego przypomni o konieczności wystawienia pojemników lub worków aplikacja infoSUEZ, która po wpisaniu przez mieszkańca adresu będzie informować go o terminach odbioru poszczególnych rodzajów odpadów.

Będzie można ustawić sobie powiadomienie o zbliżającej się dacie odbiorów oraz uzyskać informacje na temat zasad segregacji śmieci oraz terminów płatności. Zakładka „odpady” pełni funkcję edukacyjną – można w niej sprawdzić, do której frakcji odpadów należą np. butelki po oleju roślinnym lub silnikowym, plastikowe opakowania po środkach czyszczących, buty, bojler elektryczny i in. Aplikacja przekaże też informacje o terminach i miejscach zbiórki mobilnej. Przez zakładkę sklepsuez.pl będzie można też zamówić kontener na odbiór odpadów budowlanych.

Pod koniec kwietnia została uruchomiona wersja testowa aplikacji. Do tej pory na pobranie jej zdecydowało się 100 osób. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy na co dzień korzystają ze smartfonów.

Film pokazujący działanie aplikacji:

https://www.youtube.com/watch?v=8LW7zE8GsHU