Gmina Brwinów zamierza rozpocząć w tym roku kolejną inwestycję z myślą o miłośnikach dwóch kółek. Budowa torów easy i mini pumptrack uzyskała dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Nabór wniosków o dotację, który w ubiegłym roku prowadziła Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”, zakończył się dla gminy Brwinów pomyślnie. Budowa dwóch torów rowerowych BMX, zaplanowanych na terenach zielonych w okolicy ul. Sochaczewskiej, uzyskała dofinansowanie w wysokości 105.494,00 zł. Dzięki tej inwestycji rozpocznie się budowa infrastruktury rekreacyjnej na terenie dzisiejszych nieużytków znajdujących się pomiędzy osiedlem przy ul. Sochaczewskiej a budynkami TBS przy ul. marsz. J. Piłsudskiego w Brwinowie. Docelowo powstanie tam zielona strefa rekreacji, umożliwiająca mieszkańcom i gościom zarówno urozmaicone, aktywne spędzanie czasu, jak też wypoczynek i relaks.

Chociaż dobrze wyprofilowany tor pumptrack służy przede wszystkim rowerzystom, którzy rozpędzają się na nim bez pedałowania, jedynie poprzez balans ciała, to równie dobrze korzystać z niego mogą osoby jeżdżące na deskorolce, hulajnodze oraz na rolkach. Zakręty i delikatne muldy urozmaicają jazdę po pętli. Moda na pumptracki dotarła do Polski kilka lat temu. Widać, że tam, gdzie powstają, cieszą się sporą popularnością. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę, tory w Brwinowie powstaną jeszcze w tym roku.

Został już ogłoszony przetarg. Oferenci mogą składać dokumenty do 6 czerwca br. Wśród stawianych im warunków jest doświadczenie w realizacji podobnych inwestycji.