Sołtys Otrębus zaprasza na festyn „U NAS O.K.” im. Tadeusza Stachowicza – „Otrębusy 600+”, który odbędzie się w sobotę 19 maja o godz. 12 w parku przy Toeplitzówce w Otrębusach.

Serdecznie zapraszamy do Otrębus na uroczyste obchody 600-lecia naszej miejscowości. Do wspólnego świętowania zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe Rodziny. Świętować zaczynamy o godzinie 12.00 odegraniem specjalnie przygotowanego na tę okazję hejnału z wieży Pałacu Toeplitza. Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” zaproszą Mieszkańców i Gości do wspólnego poloneza wokół stawu. Orkiestra OSP Nadarzyn paradnie przejdzie ulicą Wiejską do parku.

 

Dalszymi atrakcjami będą m.in. występy dzieci z Przedszkola w Otrębusach oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Koziołki” w Kaniach. Wiele atrakcji z nagrodami zaproponuje dzieciom i młodzieży Straż Miejska z Brwinowa. W czasie Festynu ogłoszone zostaną wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Sołectwo Otrębusy, Warszawską Kolej Dojazdową, Galerię Pasja i Stowarzyszenie Giganci Inicjatyw Twórczych. Dodatkowych atrakcji dostarczy Ośrodek Kultury z Brwinowa i Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera – filia w Otrębusach. Historyczne gry planszowe oraz modele zdalnie sterowane zaprezentują uczniowie podkowiańskiego LO nr 60. Festynowi towarzyszyć będzie wystawa „Otrębusy na starych fotografiach i pocztówkach”, wystawa prac Sebastiana Szczepańskiego – obrazy olejne, intarsje, wiersze – oraz pokaz filmu „Otrębusy” autorstwa Kuby Odechowskiego. Pracownia Caramel zaprosi chętnych do zabawy w tworzenie lasów i ogródków w szkle. Sportową atrakcją będzie możliwość wypróbowania swoich sił w podnoszeniu sztangi pod okiem mistrza Wojciecha Niteckiego. Muzycznie będziemy bawić się i tańczyć przy fantastycznej kapeli The Warsaw Dixielanders.

 

Pamiątką z Festynu będzie wybijana tego dnia okolicznościowa moneta. Będą łowickie wycinanki, podziemna drukarnia, strzelnica, wata cukrowa, liczne atrakcje kulinarne, a także kramy i stragany z rękodziełem artystycznym. Będziemy degustować tort urodzinowy ufundowany przez Piekarnię „AK” Otrębusy. Ten wyjątkowy dzień w historii Otrębus zakończymy, bawiąc się przy muzyce kapeli bluesowej Damian Luber Quartet. Tak w telegraficznym skrócie, będzie wyglądał 19 maja 2018 r. w Otrębusach przy ul. Wiejskiej 1, na który gorąco zapraszamy.

 

Sołectwo Otrębusy i Stowarzyszenie Giganci Inicjatyw Twórczych

 

Festyn współfinansowany jest przez Gminę Brwinów i Powiat Pruszkowski.

 

PROGRAM FESTYNU:

 

12.00 – Uroczyste otwarcie Festynu i odegranie hejnału Otrębus

12.20 – Polonez wokół stawu z tancerzami z Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”

12.40 – Przemarsz paradny ul. Wiejską i koncert Orkiestry OSP Nadarzyn w Parku

13.10 – Występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka „Koziołki”

13.30 – Przedstawienie dla dzieci teatru „Skład Artystyczny”

14.20 – Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Otrębusach

14.35 – Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Mały czy duży jest gotowy do podróży” i degustacja tortu urodzinowego

15.00 – Występ Chóru „Pośrodku Żywota”

16.00 – Pokaz sztuk walki – Klub Sportowy „Pantera” z Brwinowa

17.00 – koncert i potańcówka z zespołem The Warsaw Dixielanders

19.40 – koncert kapeli bluesowej Damian Luber Quartet

 

Festyn został objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Warszawskiego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starostę Pruszkowskiego, Burmistrza Gminy Brwinów, Burmistrza Miasta Podkowa Leśna i Burmistrza Miasta Milanówka. Patronatem medialnym przez „WPR24”, „Co?, Gdzie? Kiedy? na Mazowszu”, Radio Bogoria, Miesięcznik „LINIA”.