Od 15 do 22 maja w Brwinowie można zwiedzać instalację sensoryczną CUBE, dzięki której można doświadczyć, jak odbierają świat osoby z autyzmem.

Przez tydzień w hallu Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie będzie można zwiedzać CUBE. Jest to instalacja sensoryczna opracowana przez Fundację Synapsis, której głównym celem jest pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom. Cztery specjalnie przygotowane stanowiska pomogą zwiedzającym zrozumieć trudności, z jakimi na co dzień zmagają się osoby z tą niepełnosprawnością. – Autyzm i zespół Aspergera to coraz powszechniej występujące zaburzenia rozwoju dziecka, stąd pomysł, aby dzieciom pełnosprawnym pomóc zrozumieć świat ich kolegów i koleżanek z autyzmem – wyjaśnia dyrektor szkoły Anna Kurman.

Instalacja pokazywana była już m.in. w Centrum Nauki Kopernik, Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie i w Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Była też atrakcją Pawilonu Europejskiego Roku Wolontariatu. Teraz zwiedzić ją można w Brwinowie, po wcześniejszym umówieniu terminu – zapisy prowadzi psycholog szkolny pod nr. tel. 22 729 59 60 wew. 71. Instalację mogą odwiedzać osoby powyżej 8 roku życia.