W sobotę 12 maja 2018 r. strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Brwinowa i Moszny zapraszają na dzień otwarty. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto też się wybrać na zawody konne oraz do Zagrody na wernisaż. 

Strażacy z Brwinowa od godz. 12 zapraszają na dzień otwarty w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, który znajduje się przy ul. Pszczelińskiej 3. W programie znalazło się zwiedzanie strażnicy – oglądanie samochodów i sprzętu strażackiego, zwiedzanie Izby Pamięci, konkurs wiedzy o tematyce związanej z ochroną przeciwpożarową i kwalifikowaną pierwszą pomocą, konkursy związane z działalnością straży pożarnej, gry, zabawy, konkursy sportowe, filmy instruktażowe o tematyce ochrony ppoż., pokaz musztry Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, grochówka strażacka.

Strażacy z OSP w Mosznie zapraszają na piknik strażacki pod hasłem „Poznaj straż”. Od godz. 11 funkcjonować będzie rowerowe miasteczko ruchu drogowego. W godzinach 12-15 w programie są pokazy strażackie, wystawa wozów bojowych, zabawy dla dzieci, nauka pierwszej pomocy we współpracy z Fundacją Wsparcia Ratownictwa RK, a także ognisko.

Stowarzyszenie Jeździeckie „Szarża" zaprasza do kibicowania w zaciętej rywalizacji w skokach przez przeszkody, która rozpocznie się o godz. 9.00 w Ośrodku Jeździeckim SJ „Szarża" w Popówku (ul. Szarży 3, Kanie). Oprócz samych zawodów wiele dodatkowych atrakcji: oprowadzanki dla dzieci, grill, ognisko i zabawa do białego rana – a wszystko to z ułańską fantazją i z dala od wielkomiejskiego zgiełku.
Po południu Brwinowskie Koło Sztuki zaprasza na wernisaż i wystawę prac tworzonych igłą i kredką autorstwa Marii Sahajdak (dworek Zagroda, ul. Grodziska 57, godz. 17).