Trwa budowa ścieżek rowerowych w ramach projektu „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Brwinów”.


Rowerzyści mogą już korzystać z wybudowanych pod koniec ubiegłego roku ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż ulicy Przejazd na odcinku od ul. Sochaczewskiej do ul. Mszczonowskiej oraz wzdłuż ulicy Sochaczewskiej na odcinku od ul. Przejazd do rowu RS – 11.


Obecnie trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej w ciągu ulicy Piłsudskiego w Brwinowie na odcinku od ulicy Woydy w kierunku Kotowic. Ścieżka o szerokości 2 m będzie oddalona od jezdni i oddzielona pasem zieleni. Prace mają potrwać do końca czerwca 2018 r.


Przy okazji zbliżającej się przebudowy ulicy Granicznej powstanie nowa ścieżka rowerowa o długości ok. 700 m. Przetarg został rozstrzygnięty, a prace mają zakończyć się na początku września.
Został ogłoszony przetarg na przebudowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego w ulicy Wilsona i ulicy Sportowej w Brwinowie na odcinku od skrzyżowania z DW 719 do skrzyżowania z ulicą Lilpopa oraz na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi gminnej z Brwinowa do Grudowa na odcinku od rowu RS-11 do skrzyżowania w Grudowie. Jeżeli uda się wybrać wykonawcę to prace mają zakończyć się w połowie września.
Rowerzyści zyskują coraz więcej bezpiecznych połączeń rowerowych na terenie gminy Brwinów.  Jeszcze kilka lat temu rowerzyści poruszali się wraz z ruchem samochodowym, skrajem jezdni. Teraz warunki do jazdy rowerem poprawiają się z każdym zrealizowanym zadaniem.


Projekt „Rozwój systemu dróg rowerowych w Gminie Brwinów” otrzymał dofinansowanie 4,8 mln zł ze środków UE – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.