ikonaseniorplus1 marca br. rozpoczęły działalność Klub Seniora+ oraz zmodernizowana świetlica socjoterapeutyczna przy OSP w Żółwinie.

Uroczyste otwarcie świetlicy i rozpoczynającego działalność Klubu Senior+ odbyło się 26 lutego br. Burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz dyrektor Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Dzierzba opowiadali o idei utworzenia Klubu Seniora oraz ludziach, którzy zaangażowali się w realizację inwestycji. Ksiądz Wojciech Osial poświęcił pomieszczenia i wziął udział w przecinaniu wstęgi. Dyrektor ŚOPS wręczała podziękowania, które otrzymali m.in. burmistrz Arkadiusz Kosiński, Jerzy Wysocki za starania o pozyskanie dotacji i włączenie świetlicy do programu Senior+. Wiele serdecznych słów padło pod adresem zastępcy burmistrza Sławomira Walendowskiego, który nadzorował inwestycję. 

Klub Senior+ oraz świetlica socjoterapeutyczna prowadzone prze ŚOPS mieszczą się w OSP przy ul. Nadarzyńskiej 25 w Żółwinie. Część pomieszczeń strażnicy – sala oraz przyległe do niej pomieszczenia i sanitariaty – przeszła generalny remont oraz została wyposażona w sprzęty, które pozwolą funkcjonować w nowej przestrzeni zarówno młodszym, jak i starszym użytkownikom. Zostało utworzone zaplecze kuchenne, salka klubowa i łazienka przystosowana do osób niepełnosprawnych.

Klub Seniora jest otwarty dla mieszkańców w wieku ponad 60 lat z terenu całej gminy. Seniorzy mogą wspólnie spędzać czas, grając w gry planszowe, a także porozmawiać z innymi przy kawie i zawrzeć nowe znajomości. Mogą też wziąć udział w ciekawych imprezach i wydarzeniach kulturalnych. Korzystający z Klubu mają szansę podzielić się z innymi swoimi doświadczeniami i wiedzą oraz zgłaszać własne pomysły na działalność placówki.

Spotkania w Klubie Seniora w marcu

Rozmowy i aktywności przy śniadaniu, poniedziałki i czwartki, godz. 10-13,

- gimnastyka, spacery nordic walking, gry planszowe, muzyka relaksacyjna, medytacje, hobby (dzierganie, rękodzieła itp.), domowy kabaret (zabawne sytuacje dnia codziennego)

 

Coś dla ciała, coś dla ducha, wtorki, godz. 10-13

- trening umiejętności interpersonalnych (zajęcia o charakterze terapeutycznym i edukacyjnym, coaching grupowy) – pierwszy wtorek miesiąca

- Akademia Higieny Psychicznej (warsztaty grupowe) – drugi wtorek miesiąca

- psychoedukacja, poradnictwo (konsultacje indywidualne) – trzeci wtorek miesiąca

- trening twórczego myślenia połączony z jogą śmiechu (warsztaty)

 

W czwartek 29 marca odbędzie się spotkanie pod hasłem Wokół Wielkanocy, podczas którego będzie malowanie pisanek wspólnie z dziećmi, przygotowywanie koszyczków do święconki, dekoracje i zwyczaje.

Więcej informacji udzielają koordynatorki Anna Krężel i Elżbieta Dybińska, tel. 533 305 451.

Wykonawcą prac była firma Rosart z Warszawy, a koszt modernizacji wyniósł 296 903,06 zł. Dodatkowo gmina Brwinów zmodernizowała przedsionek oraz dwie łazienki.

 

Klubu Seniora w Żółwinie został dofinansowany przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”. Gmina Brwinów otrzymała na ten cel 137 287,00 zł dotacji.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10