futsalikonkaPolska kadra narodowa przygotowująca się do UEFA Futsal EURO 2018 przeprowadzi w hali sportowej w Brwinowie jeden z ostatnich treningów przed wylotem na Mistrzostwa Europy. Publiczność będzie mogła przyjrzeć się przygotowaniom w sobotę 27 stycznia po godz. 11.


Zakwalifikowanie się reprezentacji Polski do udziału w Mistrzostwach Europy było dużym sukcesem i zaskoczeniem dla fanów piłki halowej. Polska powraca do udziału w zawodach tej rangi po 17 latach. Dwanaście najlepszych drużyn będzie rywalizować podczas UEFA Futsal EURO 2018 od 30 stycznia do 10 lutego w słoweńskiej Lublanie. Nasi grupowi rywale będą trudnymi przeciwnikami: Rosjanie i Kazachowie mają w swoim składzie brazylijskie gwiazdy, a Kazachstan zdobył w 2016 r. brązowy medal ME. Zawodnicy chcą jednak zaprezentować się jak najlepiej. W trakcie eliminacji udało im się zremisować z Hiszpanią, która będzie bronić tytułu mistrzowskiego.

Kadra narodowa odbędzie jeden z ostatnich treningów w hali sportowej w Brwinowie. Trener reprezentacji Błażej Korczyński zgodził się, aby końcówka treningu w sobotę 27 stycznia była otwarta dla publiczności. – Po godz. 11 będzie można wejść na widownię, a po zakończeniu zajęć – porozmawiać z trenerem i zawodnikami oraz zdobyć autograf – zapewnia Paweł Bartosiewicz, kierownik ds. sportowych z Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. Hala sportowa przy ul. W. Moczydłowskiego to nowoczesny obiekt, zbudowany w standardzie pasywnym. Dzięki zastosowaniu na jej arenie specjalnej nawierzchni, która posiada certyfikat FIBA, zawodnicy różnych dyscyplin sportowych zyskali znakomite warunki do ćwiczeń.