W najbliższą niedzielę 14 stycznia 2018 r. odbędzie się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Brwinowie wydarzenia sportowe i licytacja odbywać się będą w nowej hali sportowej, a przejażdżki fiacikiem – z burmistrzem w roli kierowcy – wystartują z Rynku.

Już od rana będzie możliwość przejażdżki z burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim, który siądzie za kierownicą zielonego fiacika 126p należącego do gminy Brwinów. Między godz. 9.00 a 15.00 (z przerwą od 13.00 do 13.45) osoby, które zasilą puszkę wolontariusza, będą mogły się przejechać kultowym maluchem. Początek i koniec trasy będzie przy Pomniku Niepodległości na brwinowskim Rynku.

Sztab WOŚP dla wolontariuszy jak zwykle mieści się w OKeju (Wilsona 2) i czynny jest tego dnia w godzinach 9-20. Pozostałe wydarzenia związane z finałem odbywać się będą w hali sportowej przy ul. Moczydłowskiego 2. O godz. 16.00 rozpocznie się pokaz żonglerski i warsztaty z Mieszkiem Włodarczykiem, basketballowym freestylerem, uczestnikiem programu „Mam Talent”. Od godz. 17.30 zostanie otwarta ścianka wspinaczkowa dla każdego – instruktorzy poprowadzą chętnych w wygodnym obuwiu, najlepiej w dopasowanych tenisówkach.

O godz. 19.00 rozpocznie się licytacja przedmiotów przekazanych na WOŚP m.in. przez sporowców goszczących w Brwinowie – siatkarza Pawła Zagumnego oraz tenisistę stołowego Leszka Kucharskiego (licytacja od 50 zł). Biblioteka Publiczna w Brwinowie i Galeria Pomysłów Pasja w Kaniach przekazały na licytację obraz pt. „Święta Rodzina” namalowany przez mieszkańców Kań, Otrębus, Owczarni i Brwinowa, młodych adeptów Pracowni Pasja wraz z rodzicami, grupę nieformalną Darcie Pierza oraz pracowników biblioteki, którzy malowali go przez trzy tygodnie po kawałeczku. Wszyscy inspirowali się obrazem nieznanego twórcy ludowego z albumu ze zbiorów biblioteki. Szkic do obrazu wykonała Martyna Płóciennik.

Lista artystów - autorów obrazu „Święta Rodzina” z pracowni Pasja:

M.C.Cimoochowska, D.Chmielewska, M.Dawid, M. Ruszczyk, H.Szymańska, L.Opas, M.Matysiak, M.M.Malinowska, A.Pilich, J. Drzewiecka, T. Głogowska, W. Płóciennik, A. Wilner, K. Błaszczyk, A. Wielochowską, E.Woźniak- Chocyk, K. Nawrocka, E. Pawliński. I. Wróbel, A. Nawrocki, M.Krawczyk, M. Dondajewski. Większość jednak chciała być anonimowa.

Będą też przedmioty rękodzieła (koszyki z papierowikliny, szydełkowe serduszka, obrazy, zestaw kosmetyków roślinnych), które powstały na warsztatach w OKeju (licytacja od 30 zł). Na zakończenie o godz. 20.00 popłynie światełko do nieba.

W Pruszkowie będzie można oddać krew dla Filipka Garnowskiego – mieszkańca Brwinowa, który czeka na operację serca (w godzinach od 10.00 do 14.00, Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Jasna 2).