Koncert muzyczny, jarmark produktów regionalnych, festiwal sportów walki to tylko niektóre z propozycji na najbliższy weekend 16 i 17 grudnia.

W sobotę 16 grudnia brwinowskie Ognisko Muzyczne im. Marii Szymanowskiej zaprasza rodziny z małymi dziećmi na Mikołajkowy Koncert Gordonowski. Wystąpi Macalla Trio. W programie przewidziano też zabawy ze śpiewem i rytmem. Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona, tel. 22 729 34 15. (sobota 16 grudnia, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilsona 2, Brwinów, godz. 11)

 

Klub Sportowy Pantera Brwinów zaprasza na VII Festiwal Sportów i Sztuk Walki, który odbędzie się w sobotę 16 grudnia. (siedziba Klubu Pantera, ul. Pszczelińska 99, godz. 18)

Stowarzyszenie Teatr na Pustej Podłodze zaprasza do Warszawy na premierę filmu biograficznego „Jan Prosnak” o związanym z Brwinowem kompozytorze, muzykologu, badaczu dziejów polskiej kultury muzycznej. Twórcami filmu są Adam Gzyra i Waldemar Matuszewski. Wstęp wolny. (sobota 16 grudnia, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, sala K. Szymanowskiego, ul. Okólnik 2, Warszawa, godz. 18)

W sobotę 16 grudnia na terenie gminy Brwinów zostanie przeprowadzona mobilna zbiórka elektroodpadów. W zamian za zużyty sprzęt RTV/AGD, akcesoria komputerowe itp. będzie można otrzymać tuję lub drobny upominek. To doskonała okazja, by pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, baterii, świetlówek czy starego radia, a przy tym zrobić coś pożytecznego dla środowiska. Wyznaczono cztery punkty odbioru elektroodpadów: w Kaniach (parking przy stacji WKD, godz. 9-10.30), Owczarni (świetlica OWCA, ul. Cyprysowa 4, godz. 10.45-12.15), w Brwinowie (obok Urzędu przy ul. Grodziskiej, godz. 12.30-14) oraz w Biskupicach (teren Ochotniczej Straży Pożarnej).

W weekend 16 i 17 grudnia w siedzibie PZLPiT Mazowsze odbędzie się IV Jarmark produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego. (ul. Świerkowa 2, Otrębusy, godz. 12-19)

 

W soboty i niedziele miłośnicy jazdy na łyżwach mogą korzystać z lodowiska od 11 do 21.30.  Więcej w artykule: Zapraszamy na lodowisko http://www.brwinow.pl/810/4283-zapraszamy-na-lodowisko.html

(teren przy ul. Przejazd/Piłsudskiego w Brwinowie, pon.-pt. 16-21.30, soboty i niedziele 11-21.30.