Wśród propozycji na grudniowe dni znajdują się m.in. kiermasze świąteczne, koncert mikołajowy czy spektakl muzyczny.

Weekend 2 i 3 grudnia

W sobotę Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na najnowszy spektakl muzyczny Teatru Politechniki Warszawskiej pt. „Jaś i Małgosia”. Wstęp wolny.

Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilsona 2, Brwinów, godz. 11

 

W niedzielę Stowarzyszenie Sarna zaprasza na Targ Przydasiów połączony z kiermaszem przedświątecznym, podczas którego Zuzanna Sierocińska pokaże techniki zdobienia bombek, a także posłuchać wykładu dotyczącego tradycji świątecznych, który wygłosi Anna Cichocka-Sierocińska.

LO im. J. Iwaszkiewicz, ul. Żwirowa 16, godz. 10-14

W niedzielę SARNA zaprasza również o godz. 14 do Ludwinówki (ul. Szkolna 20, Brwinów) na wystawę ceramiki, a o godz. 20 do Zagrody (ul. Grodziska 57) na łupanie orzechów i wspólne kolędowanie.

W niedzielę parafia św. Floriana w Brwinowie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Brwinowa zapraszają najmłodszych na spotkanie mikołajkowe. W programie przedstawienie „Każdy może zostać świętym” w wykonaniu aktorów teatru Jumaja, wspólne śpiewanie piosenek z repertuaru Arki Noego. W programie została przewidziana wizyta św. Mikołaja wraz z niespodziankami.

sala OSP, ul. Pszczelińska 3, godz. 16

Sobota 9 grudnia

W sobotę 9 grudnia w SP nr 1 w Brwinowie odbędzie się  kiermasz świąteczny, podczas którego dzieci będą wyprzedawać swoje zabawki, książki i inne przedmioty. Wśród atrakcji m.in. wspólne pieczenie pierników, robienie świątecznych ozdób, spotkanie z Mikołajem, fotobudka.  Podczas kiermaszu będą m.in. licytacje, konkursy, występy uczniów. Zebrane środki będą przeznaczone na warsztaty rozwijające pasje dzieci.

SP nr 1 ul. Piłsudskiego 11, Brwinów, godz. 11-14

9 grudnia Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza na IV wieczór z cyklu obchodów 150. rocznicy urodzin Zygmunta Bartkiewicza, który w Brwinowie spędził 33 lat. Nie zabraknie opowieści o jego życiu rodzinnym i towarzyskim, zawartych przyjaźniach, działalności literackiej. Będzie można obejrzeć też zdjęcia i dokumenty poświęcone tej wybitnej postaci.

Zagroda, ul. Grodziska 57, godz. 16

Podczas Etno Jazz Fest, który odbędzie się 9 grudnia, wystąpią Maciej Tubis Trio, Mamadou & Sama Yoon. W programie także nieodpłatne warsztaty perkusyjno-wokalne (obowiązują zapisy).

Sala widowiskowa Matecznika Mazowsze, Otrębusy, ul. Świerkowa 2, od godz. 12 warsztaty, koncerty od. godz. 17

W sobotę 9 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wernisaż prac członków Stowarzyszenia SARNA „Tworzyć każdy może”, a także Jarmark Sztuki i Rękodzieła z okazji jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia SARNA.  Wystawę będzie można oglądać do 2 stycznia 2018 r.

Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilsona 2, godz. 17

 

We wtorek 12 grudnia odbędzie się zawody jazdy szybkiej Memoriał im. Adasia Janczewskiego

hala sportowa, ul. Moczydłowskiego 2, Brwinów Start godz. 18.45

 

W sobotę 16 grudnia Ognisko Muzyczne im. Marii Szymanowskiej zaprasza rodziny z małymi dziećmi na Mikołajkowy Koncert Gordonowski. Wystąpi Macalla Trio. W programie przewidziano też zabawy ze śpiewem i rytmem. Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona, tel. 22 729 34 15.

Gminny Ośrodek Kultury, ul. Wilsona 2, Brwinów, godz. 11