Turniej tenisa stołowego z udziałem legendy sportu Leszka Kucharskiego oraz pokaz filmu pt. „Twardy” o losach Henryka Walickiego żołnierza Armii Krajowej to niektóre propozycje na najbliższy weekend 18 i 19 listopada.

W sobotę Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na turniej tenisa stołowego amatorów, który otworzy Leszek Kucharski – dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy. W rozgrywkach mogą wziąć udział te osoby, którzy po prostu lubią tenisa stołowego i chciałyby rekreacyjnie zagrać z innymi miłośnikami tej dyscypliny. Uczestnicy będą mogli też rozegrać towarzyski mecz z Leszkiem Kucharskim. Poza świetną zabawą gracze będą mogli zdobyć cenne nagrody – bony zakupowe, które będzie można zrealizować w profesjonalnych sklepach sportowych. Wydarzenie objął honorowym patronatem burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.
Sobota 18 listopada, godz. 10, hala sportowa, ul. Moczydłowskiego 2, Brwinów

W sobotę Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie organizuje wieczór wspomnień poświęcony Stanisławie i Marcie Wernerom – synowej i synowi patrona biblioteki. Gośćmi będą ich córki: Małgorzata, Ewa i Maria, które podzielą się opowieściami o rodzicach.

Sobota 18 listopada, godz. 17, Biblioteka Publiczna im. W. Wernera, Oddział dla dzieci, ul. Kościuszki 1E, Brwinów

W niedzielę Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa organizuje pokaz filmu dokumentalnego pt. „Twardy” , który przedstawia postać i tragiczne losy kapitana Henryka Walickiego – mieszkańca Podkowy Leśnej, dowódcy batalionu Armii Krajowej. Odwagą wykazywał się już w czasie wojny 1920 r. Został wówczas odznaczony Krzyżem Walecznych. Niemcy aresztowali go w styczniu 1944 r., a po dwóch tygodniach przesłuchań i tortur – rozstrzelali. Kapitan Walicki nie wydał swoich podkomendnych, pośmiertnie otrzymał Krzyż Virtutti Militari. Film zrealizował i wyreżyserował Adam Gzyra na podstawie materiałów historycznych oraz relacji rodziny i świadków wydarzeń z czasów okupacji.
Niedziela 19 listopada, godz.17, sala OSP, ul. Pszczelińska 3, Brwinów.