Niecodzienną nagrodę otrzymali zwycięzcy tegorocznego konkursu – 175 kg rzepaku. Rekordowo duży pomidor malinowy wyrósł w Żółwinie. Wśród wyróżnionych plonów są też dorodne winogrono, malina, dynia oraz jagoda kamczacka.

Do 8 października można było zgłaszać wyhodowane przez siebie najbardziej dorodne warzywa i owoce w konkursie zorganizowanym po raz szósty przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone na ostatniej sesji Rady Miejskiej 3 listopada 2017 r.

Zwycięski pomidor wyhodowany przez państwa Ewę i Zbigniewa Krzyżanowskich z Żółwina miał wagę 1,02 kg. Laureaci w nagrodę, na własne życzenie, otrzymali 175 kg rzepaku, który zamierzają przetworzyć na olej. Jak zapewniali, taka nagroda sprawi im więcej radości niż sprzęt ogrodowy czy sadzonki roślin.

Wyróżnienia zdobyli: Arkadiusz Jaros z Brwinowa za 800 g kiść winogrona, Jolanta Sikorska z Żółwina za malinę późną, Elżbieta Sieklucka z Brwinowa za dynię o obwodzie 77 cm oraz Wiesława Garwacka z Brwinowa za wyhodowanie jagody kamczackiej. W nagrodę otrzymali grille, węże i lampki ogrodowe oraz sadzonki roślin.