Szkoła podstawowa z Otrębus bierze udział w programie edukacyjnym Fundacji Orange #SuperKoderzy, którego kluczowym elementem jest nauka programowania.

 W poprzednim roku szkolnym młodzi mistrzowie kodowania pod kierunkiem nauczycieli j. angielskiego i informatyki przygotowali film pokazowy „Pogromcy języków w Otrębusach”, który uzyskał aprobatę Fundacji Orange. Szkoła dostała pieniądze na zakup niezbędnego sprzętu do realizacji niezwykłego przedsięwzięcia.

 

Relacja ucznia klasy 6b – Franka Lato:

Już od września, co poniedziałek, w szkole odbywają się zajęcia z kodowania robotów pod nazwą „Superkoderzy Orange”. W tym programie udział bierze 130 polskich szkół. Cieszymy się, że w tym gronie znaleźliśmy się my – uczniowie klasy 6b. Zajęcia prowadzi nasza wychowawczyni, nauczycielka j. angielskiego p. Arleta Kowalska i nauczyciel informatyki p. Arkadiusz Młyński.

Pracujemy w dwu- i trzyosobowych grupach. Każdy zespół posiada własnego robota, którego po każdej lekcji jedna osoba zabiera do domu. Pracujemy na robotach mBot, a programy do nich piszemy w mBlock. Programujemy w j. angielskim. Uczniowie chętnie przychodzą na zajęcia, bardzo nam się to podoba. Głównym naszym zadaniem jest przygotowanie widowiska osnutego na bazie klasycznej powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz” podczas którego nasze roboty odegrają rolę Dorotki!

Ciągle przygotowujemy nasze roboty do finału projektu, który ukaże się pod koniec pierwszego semestru. Więcej można zobaczyć na stronach: 6b.otrebusy.edu.pl oraz szkoly.superkoderzy.pl/otrebusy.

#SuperKoderzy to nasz lepszy start w przyszłość!