Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie oraz burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym, miejscu zamieszkania i miejscach publicznych.

Wśród tematów, które poruszali mieszkańcy gminy Brwinów podczas spotkań z burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim, pojawiały się kwestie bezpieczeństwa, m.in. ryzykowne zachowania kierowców, problemy z parkowaniem i inne niepokojące zjawiska obserwowane przez mieszkańców. Spotkanie, które odbędzie się 7 listopada 2017 r. o godz. 18 w sali OSP w Brwinowie przy ul. Pszczelińskiej 3, będzie okazją do omówienia tej tematyki z policją, która ze swej strony realizuje rządowy program ograniczania przestępczości „Razem bezpieczniej”.

Policja przedstawi kwestie bezpieczeństwa ze swojego punktu widzenia, na podstawie policyjnych statystyk oraz problemów zgłaszanych przez mieszkańców za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na spotkaniu zostaną też przedstawione priorytetowe działania dzielnicowych oraz możliwości, jakie stwarza aplikacja „Moja Komenda”. Hasło przewodnie spotkania, „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, zachęca do udziału wszystkich, którzy chcieliby się wypowiedzieć na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowych, w miejscu zamieszkania i najbliższej okolicy.

Oprócz Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie oraz burmistrza gminy Brwinów Arkadiusza Kosińskiego w spotkaniu wezmą udział również policjanci pracujący w Komisariacie Policji w Brwinowie oraz przedstawiciele innych służb i organizacji dbających o bezpieczeństwo – Straży Miejskiej w Brwinowie oraz OSP Brwinów.