Biblioteka Publiczna im. W. Wernera w Brwinowie zaprasza do udziału w konkursie poetyckim Brwinowski Parnas. Zgłoszenia można nadsyłać do niedzieli 8 października.

Aby wziąć udział w konkursie Brwinowski Parnas, należy nadesłać trzy wiersze o dowolnej tematyce. Wiersze powinny być podpisane pseudonimem – godłem, a nie znakiem graficznym – i nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane. Poza wierszami należy dołączyć osobno informacje o autorze, oświadczenie, że osoba nadsyłająca wiersze jest ich wyłącznym autorem i nie publikowała wcześniej zgłoszonych wierszy. Utwory wraz z załącznikami należy przesyłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres Biblioteki Publicznej: ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów. Konkurs jest skierowany do osób, które debiut książkowy mają przed sobą i nie później w dniu nadesłania wierszy ukończyły 18 lat. Na zwycięzców czekają nagrody oraz m.in. publikacja zwycięskiego zestawu wierszy na łamach Kieleckiego Magazynu Kulturalnego Projektor.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 14 października br. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Wilsona 2. Podczas uroczystości zostaną ogłoszone wyniki konkursu, a gość specjalny odczyta zwycięskie utwory. W programie przewidziany jest też minirecital Ewy Gaworskiej, która zaśpiewa piosenki ze swojej najnowszej płyty „Stały meldunek”. Partnerami projektu są Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, Kielecki Magazyn Kulturalny Projektor oraz Współczesna Polska Poezja. Konkurs objął swoim patronatem Burmistrz Gminy Brwinów.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.biblioteka.brwinow.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 608 078 126 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..