W ostatnich dniach sierpnia została wydana dwutysięczna Brwinowska Karta Mieszkańca. Otrzymał ją pan Marcin Daniszewski z Brwinowa.

Mieszkańcy, którzy zgłaszają się po kartę z kompletem dokumentów, są obsługiwani w ciągu kilku minut. Zdjęcie jest wykonywane bezpłatnie na miejscu. Dwutysięczną kartę otrzymał pan Marcin Daniszewski.

– Bardzo się cieszę z karty. Mam nadzieję, że trzytysięczną posiadaczką Karty Mieszkańca będzie moja żona – powiedział pan Marcin, odbierając kartę oraz upominek niespodziankę.

Kartę Mieszkańca mogą otrzymać mieszkańcy gminy Brwinów, którzy płacą podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, a w zeznaniu podatkowym deklarują, że ich miejscem zamieszkania jest gmina Brwinów. Każdy, kto posiada kartę, może skorzystać z rabatów i zniżek, m.in. z bezpłatnych lub ulgowych przejazdów w brwinowskiej komunikacji miejskiej. Gmina chce w ten sposób docenić mieszkańców, którzy płacą podatek na jej terenie. Zgłaszają się też kolejni partnerzy programu, którzy oferują dodatkowe zniżki.

Aby otrzymać kartę, należy zabrać ze sobą dowód osobisty (w przypadku dzieci i młodzieży – legitymację szkolną) oraz kopię pierwszej strony formularza rozliczeniowego PIT za ostatni rok rozliczeniowy. Osoby między 13. a 18. rokiem życia, które są uprawnione do otrzymania karty, mogą osobiście złożyć wniosek wypełniony i podpisany przez rodziców z załączoną pierwszą stroną formularza PIT, a także samodzielnie odebrać kartę pod warunkiem okazania przez nich legitymacji szkolnej oraz kserokopii dowodu osobistego jednego z rodziców.

Więcej informacji: www.karta.brwinow.pl