Ulica Pszczelińska jest już przejezdna, a długo wyczekiwany remont ciągu ulic Żurawiej i Mickiewicza (do ul. Biskupickiej) został zakończony. Swoją radością z przebudowy tych ulic chcą się dzielić ich mieszkańcy, organizując imprezy.

W czwartek 7 września o godz. 19.30 w związku z zakończeniem dużej inwestycji – przebudowy ulic Żurawiej i Mickiewicza (do ul. Biskupickiej) – mieszkańcy tych ulic zapraszają wszystkich na wspólne świętowanie. Na gości będą czekać atrakcje dla dzieci, domowe jedzenie, m.in. pyszne ciasta i grochówka, muzyka oraz niespodzianki.

W niedzielę 27 sierpnia mieszkańcy ul. Pszczelińskiej pod hasłem „Wielkie Bzykanie na Pszczelińskiej” świętowali zakończenie jej przebudowy. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Projekt Brwinów we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie, Krajową Radą Izb Rolniczych, Pasieką Hodowlaną Krajowej Rady Izb Rolniczych, Centrum Doradztwa Rolniczego, Ochotniczą Strażą Pożarną w Brwinowie, Strażą Miejską w Brwinowie i spółką Eko-Bud.

Nie zabrakło atrakcji związanych z pszczołami – były pszczele stoiska edukacyjne, kramy z miodem i produktami eko. Wśród atrakcji znalazły się także pokazy sprzętu i sprawności bojowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie, miasteczko ruchu rowerowego oraz gry i zabawy dla dzieci. Był także Piknik Wieprzowy sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Mimo deszczu padającego tuż po ogłoszeniu wyników gry miejskiej, którą z sukcesem zakończyło kilkanaście drużyn rodzinnych, udało się zrealizować cały program imprezy. Święto zakończyła potańcówka na asfalcie przy akompaniamencie zespołu „No To Co”. Uczestnicy imprezy bawili się przy takich przebojach jak „Konik na biegunach” czy „Pożar w Kwaśniewicach”.

Spontaniczne świętowanie zakończenia prac drogowych, organizowane przez mieszkańców i społeczników, pokazuje, że ludzie chętnie korzystają z okazji do spotkania z bliższymi i dalszymi sąsiadami, integracji i wspólnej zabawy.