Burmistrz Gminy Brwinów zaprasza do udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie drzewa lub krótki wierszyk o drzewach. Nagrodami będą sadzonki drzew o wysokości ok. 1,2-1,5 m, które mieszkańcy będą mogli zasadzić na swoich działkach.

Konkurs przypomina utworzenie w 1927 r. Letniska Brwinów, które zostało wyodrębnione z mającej swoją siedzibę w Brwinowie gminy Helenów. 90-lecie zostanie upamiętnione przez zasadzenie 90 drzew, do których załączone zostaną odpowiednie certyfikaty.
Dzisiejsza gmina Brwinów znajduje się w zielonej krainie miast-ogrodów. W otoczeniu willi można podziwiać piękny starodrzew. Do tych tradycji nawiązuje konkurs skierowany do mieszkańców gminy Brwinów, którzy wyrażą chęć zasadzenia drzewa na swojej nieruchomości (do wyboru dąb, lipa, brzoza, buk).
Konkurs trwa od 1 do 30 czerwca 2017 r. i polega na przesłaniu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcia drzewa lub krótkiego wiersza o tematyce drzewa lub drzew. Uczestnicy niepełnoletni mogą wziąć udział w konkursie za zgodą rodziców lub opiekunów. Zgłoszenie do konkursu należy składać na formularzu, który jest załącznikiem do regulaminu.

AKTUALIZACJA: 90 drzew – przedłużenie konkursu
Ostatnie nawałnice zniszczyły wiele drzew, w związku z tym przedłużamy do końca lipca br. „Konkurs 90 drzew na 90-lecie Letniska Brwinów”. Jest to doskonała okazja do zdobycia sadzonki o wysokości ok. 1,5 m, którą będzie można posadzić jesienią w przydomowym ogrodzie.