Burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz przedstawiciel firmy ROSA-BUD SA Mieczysław Jurczak podpisali umowę na budowę przedszkola w Otrębusach, które powstanie obok Zespołu Szkół w Otrębusach przy ul. Piaseckiego.

 

Przedszkole w Otrębusach ma obecnie swoją siedzibę w niewielkim budynku przy ul. Wiejskiej. Mieści się w nim 40 dzieci. Na rozbudowę tego obiektu, sąsiadującego z zabytkową Toeplitzówką, swego czasu nie wyraził zgody konserwator zabytków, ale gmina Brwinów dysponuje wystarczająco dużym terenem przy ul. Piaseckiego, by móc zaplanować tam kolejną inwestycję oświatową. W 2015 r. zostało oddane do użytku gimnazjum, a już wkrótce za nim zacznie się budowa przedszkola. Jego powierzchnia zabudowy wyniesie 1.743,82 m kw. W projekcie parterowego budynku znalazły się m.in. cztery sale zajęciowe wyposażone w oddzielne łazienki oraz magazynki podręczne, sala rytmiczno-ruchowa, część biurowa z pokojem nauczycielskim, pokojem medycznym, sekretariatem i gabinetem dyrektora, archiwa, serwerownia, sanitariaty, część techniczna z kotłownią i pomieszczeniami gospodarczymi. Przedszkole posiadać będzie także własną kuchnię wraz z całym zapleczem: zmywalnią, obieralnią, magazynami i innymi pomieszczeniami. Powstaną dwa place zabaw – jeden na wewnętrznym dziedzińcu, a drugi na tyłach budynku. Wartość umowy podpisanej 23 maja 2017 r. wynosi 6 281 064,30 zł.

– Dzisiejszy dzień pokazuje, że cuda się zdarzają – mówiła dyrektor przedszkola w Otrębusach Irena Tokarewicz-Romanowska, wspominając ponad 40-letnią historię przedszkola. – Teraz patrzymy w przyszłość z ogromnym optymizmem – podkreślała. Przedstawiciel wykonawcy Mieczysław Jurczak oraz kierownik budowy Marian Sosnowski zapewniali, że postarają się wywiązać z umowy i sprostać oczekiwaniom. Pochodząca z Radomia firma ROSA-BUD ma już bogate doświadczenie, m.in. w realizacji obiektów użyteczności publicznej, sportowych i oświatowych.