Gmina Brwinów uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia na realizację dwóch programów zdrowotnych: programu profilaktyki szczepień dla seniorów oraz profilaktyki zakażeń HPV.

 

Gmina Brwinów realizuje program bezpłatnych szczepień HPV od 2008 r. Do tej pory koszt pokrywany był z budżetu gminy, teraz dzięki wnioskowi złożonemu przez Referat Oświaty gmina otrzyma na cel dofinansowanie w wysokości 13 932 zł. Szczepionki są podawane w trzech dawkach. W dniu 24 maja br. dziewczęta urodzone w 2002 r., które są mieszkankami gminy Brwinów, przyjmą drugą dawkę szczepionki: uczennice ZSO w godz. 12.00-13.30, ZS nr 1 w godz. 13.30-14:45, uczennice ZS w Otrębusach, ZS w Żółwinie oraz dziewczęta uczęszczające do szkół poza Brwinowem w godz. 15.30-17.30. Szczepienia odbędą się w Lecznicy Rodzinnej ALFA w Brwinowie.

Jesienią mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 65 lat, będą mogli zgłaszać się na szczepienia przeciw grypie. Referat Kadr i Organizacji złożył wniosek o dofinansowanie tego programu, a NFZ przekaże na ten cel kwotę 3 780 zł. Szczepienia są skuteczną i bezpieczną metodą, która może ustrzec przed zachorowaniem na grypę. Rekomendują je m.in. Światowa Organizacja Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej.