8 maja przypadał Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz zastępca Jerzy Wysocki spotkali się z pracownicami i nowym dyrektorem Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera.

 

Niedawno został rozstrzygnięty konkurs na dyrektora Biblioteki Publicznej w Brwinowie. Nowym dyrektorem została Danuta Barabasz. Podczas spotkania, które odbyło się 9 maja 2017 r. w filii Biblioteki w Otrębusach, burmistrz Arkadiusz Kosiński gratulował jej wyboru i życzył powodzenia w prowadzeniu placówki. Dziękował też wszystkim pracownikom za zaangażowanie i propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców gminy Brwinów. W każdym z trzech miejsc, w których funkcjonuje Biblioteka Publiczna – przy ul. Grodziskiej 12, oddział dla dzieci i młodzieży przy ul. Kościuszki w Brwinowie oraz filia w Otrębusach – organizowane są już teraz różnego rodzaju wydarzenia promujące książki, np. spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki czy „Wieczory z bajką”. Podczas spotkania panie zgłaszały kolejne pomysły i nowe inicjatywy. Biblioteka zaprasza  - jej zbiory liczą ponad 40 tys. woluminów, a  czytelnicy mogą korzystać także z coraz popularniejszych audiobooków.

 

Czytelnicy filii Biblioteki w Otrębusach wiedzą już, że w maju powinni zaplanować wypożyczenie lektury na zapas: od 1 czerwca do 30 czerwca 2017 r. filia będzie zamknięta z powodu zaplanowanego już na początku roku skontrum/inwentaryzacji. Każda biblioteka ma obowiązek przynajmniej raz na pięć lat przeprowadzić kontrolę faktycznego stanu zbiorów, a tyle czasu minęło już od ostatniego skontrum w Otrębusach.

 

Internetowa strona Biblioteki Publicznej w Brwinowie: www.biblioteka.brwinow.pl