W weekend 22-23 kwietnia 2017 r. odbędzie się inauguracja Roku Ignacego Kozielewskiego oraz jubileusz 90-lecia Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”. W programie m.in. rozgrywki sportowe, a także niedzielny bieg przełajowy na 5 km.

 

W sobotę o godz. 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie przy ul. Żwirowej 16 rozpocznie się część oficjalna z udziałem pocztów sztandarowych i zaproszonych gości. Wykład na temat historii sokolstwa w Polsce wygłosi dr Jerzy Chełmecki z warszawskiej AWF. Po nim odbędzie się koncert muzyki patriotycznej i wojskowej w wykonaniu zespołu instrumentów dętych. W godzinach 12-15 w sali gimnastycznej i na przyszkolnych boiskach zostaną rozegrane turnieje tenisa stołowego, piłki nożnej oraz siatkówki. O godz. 18 w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie zostanie odprawiona msza św. w intencji druhów, druhen i sympatyków TG „Sokół”. O godz. 19.30 w Dworku Zagroda rozpocznie się ognisko.

 

Niedziela stoi pod znakiem biegu przełajowego na 5 km. Od godz. 8 do 10 będzie można się bezpłatnie zapisać na bieg, którego start i meta znajdą się w Parku Miejskim w Brwinowie. Bieg wystartuje o godz. 11. Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody nie tylko dla zwycięzców.

 

Uroczystości jubileuszowe TG „Sokół” objął patronatem Starosta Powiatu Pruszkowskiego.