14 lutego 2017 r. została wydana tysięczna Brwinowska Karta Mieszkańca. Otrzymała ją pani Stanisława Laskus, która od urodzenia jest mieszkanką Brwinowa.

Karty mieszkańca wydawane są w urzędzie Gminy Brwinów od końca grudnia 2016 r. Tysięczna posiadaczka karty mieszkańca otrzymała pamiątkowy upominek. – Jestem mile zaskoczona i bardzo się cieszę, tym bardziej że dzisiaj są walentynki – powiedziała pani Stanisława Laskus, odbierając prezent.  

Kartę Mieszkańca mogą otrzymać mieszkańcy gminy Brwinów, którzy płacą podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie, a w zeznaniu podatkowym deklarują, że ich miejscem zamieszkania jest gmina Brwinów. Każdy, kto posiada kartę, może skorzystać z rabatów i zniżek, m.in. z bezpłatnych lub ulgowych przejazdów w brwinowskiej komunikacji miejskiej. Gmina chce w ten sposób docenić mieszkańców, którzy płacą podatek na jej terenie. Zgłaszają się też kolejni partnerzy programu, którzy oferują dodatkowe zniżki.

Wyrobienie karty trwa krótko – około trzech minut.  Zdjęcie wykonywane jest bezpłatnie na miejscu. Aby otrzymać kartę należy zabrać ze sobą dowód osobisty (w przypadku dzieci i młodzieży – legitymację szkolną) oraz kopię pierwszej strony formularza rozliczeniowego PIT za ostatni rok rozliczeniowy.

Więcej informacji: www.karta.brwinow.pl