W zimowy weekend 4 i 5 lutego 2017 r. warto wybrać się m.in. na warsztaty malowania na jedwabiu czy Targ Przydasiów. W niedzielę w Dworku Zagroda ciekawe spotkanie z Szymonem Modrzejewskim ze Stowarzyszenia MAGURYCZ.

Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie SARNA zapraszają na warsztaty malowania na jedwabiu (koszt 15 zł), które poprowadzi Joanna Mokrzycka-Markiewicz, członkini Stowarzyszenia Muzeum Jedwabnictwa Mialnowskiego . Należy zabrać ze sobą własne tkaniny (sobota, 4 lutego, godz. 16, OKej, ul. Wilsona 2).
Targ Przydasiów to doskonała okazja do przejrzenia półek i szaf w poszukiwaniu rzeczy, które wydają się zbędne, a dla innych mogą okazać się wymarzonym skarbem (niedziela, 5 lutego, godz. 10-14, OSP Brwinów, ul. Pszczelińska 3).


W niedzielne popołudnie w Dworku Zagroda spotkanie z Szymonem Modrzejewskim ze Stowarzyszenia MAGURYCZ, kamieniarzem i pasjonatem, który od 30 lat zajmuje się odnawianiem pomników nagrobnych na starych, opuszczonych cmentarzach, jak również przydrożnych krzyży m.in. w południowo-wschodniej Polsce, na Ukrainie. Jest laureatem nagrody Europa Nostra Award przyznanej za zasługi dla ratowania europejskiego dziedzictwa kulturowego (niedziela, 5 lutego, godz. 16, Dworek Zagroda, ul. Grodziska 57).