Gmina Brwinów przystępuje do kolejnej dużej inwestycji oświatowej. Został ogłoszony przetarg na budowę przedszkola w Otrębusach. Termin składania ofert upłynie 22 lutego 2017 r. o godz. 13.00.

 

W 2014 r. oddano do użytku przedszkole w Brwinowie, a w 2015 r. – gimnazjum w Otrębusach. W 2016 r. został wmurowany kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie. W kolejce czekają już kolejne inwestycje oświatowe. Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na budowę przedszkola w Otrębusach.

Nowy budynek ma powstać przy Zespole Szkół przy ulicy Piaseckiego. Jego powierzchnia zabudowy wyniesie 1743,82 m kw. W projekcie parterowego budynku znalazły się m.in. cztery sale zajęciowe wyposażone w oddzielne łazienki oraz magazynki podręczne, sala rytmiczno-ruchowa, część biurowa z pokojem nauczycielskim, pokojem medycznym, sekretariatem i gabinetem dyrektora, archiwa, serwerownia, sanitariaty, część techniczna z kotłownią i pomieszczeniami gospodarczymi. Przedszkole posiadać będzie także własną kuchnię wraz z całym zapleczem: zmywalnią, obieralnią, magazynami i innymi pomieszczeniami. Powstaną dwa place zabaw – jeden na wewnętrznym dziedzińcu, a drugi na tyłach budynku. Projekt przewiduje także parking dla 27 samochodów oraz wiatę na 15 rowerów.

Przetarg został ogłoszony 23 stycznia, a termin składania ofert upłynie 22 lutego 2017 r. o godz. 13.00.