We wtorek 20 grudnia 2016 r. burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz prezes PKS Grodzisk Maz. Zenon Marek podpisali 3-letnią umowę na obsługę dziesięciu linii komunikacji miejskiej. 

Od 1 stycznia 2017 r. mieszkańcy gminy Brwinów zyskają możliwość dojazdu nie tylko do Żółwina, Owczarni, Podkowy Leśnej i Pruszkowa, ale i do Osiedla Słonecznego w Kaniach, Nadarzyna czy Błonia.


Autobusy brwinowskiej komunikacji miejskiej będą jeździć na trasach:

Linia nr B1: Brwinów Rynek – Rokitno – Brwinów Rynek
Linia nr B2: Brwinów Rynek – Rokitno – Błonie PKP
Linia nr B3: Brwinów Rynek – Milęcin – Błonie PKP
Linia nr B4: Brwinów Rynek – Domaniew – Brwinów Rynek
Linia nr B5: Brwinów Rynek – Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskiego
Linia nr B6: Brwinów Rynek – Parzniew – Pruszków PKP
Linia nr B7: Brwinów Rynek – Otrębusy – Nadarzyn – Kanie
Linia nr B8: Brwinów Rynek – Podkowa Leśna – Żółwin – Owczarnia – Brwinów Rynek
Linia nr B9: Żółwin – Owczarnia – Żółwin
Linia nr B10: Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskiego – Parzniew św. Jerzego – Moszna


Posiadacze Brwinowskiej Karty Mieszkańca będą mogli skorzystać ze zniżek w brwinowskiej komunikacji miejskiej – zapłacą złotówkę za bilet normalny jednorazowy, a dzieci i młodzież ucząca się pojadą autobusami za darmo. Na niektórych liniach będą realizowane kursy szkolne, dowożące uczniów do szkół na terenie gminy Brwinów.
Ponieważ brwinowska komunikacja miejska przekracza granice gminy Brwinów, zostały zawarte porozumienia z gminą Nadarzyn, gminą Błonie, miastem Podkowa Leśna i miastem Pruszków. Nadarzyn i Błonie będą partycypować w kosztach funkcjonowania linii, dopłacając za kilometry na swoim terenie.


Oferta PKS Grodzisk Maz. była najkorzystniejsza. Kwota podpisanej na 3 lata umowy to 5 520 160,75 zł. Jednym z warunków przetargu były normy wieku pojazdów. PKS Grodzis Maz. uwzględnił w swojej ofercie większość autobusów z rocznika 2016. Umowa zawiera też zapisy dotyczące włączania klimatyzacji w upalne dni, a system GPS zapewni kontrolę punktualności autobusów.