Gmina Brwinów systematycznie buduje oświetlenie drogowe. Ponadto ma podpisaną umowę na konserwację, którą objęte jest ponad 5 tys. punktów oświetleniowych.

 

Dobiegają końca prace związane z wykonaniem oświetlenia drogowego przy ulicy Suwalskiej oraz Miodowej w Brwinowie, Łąkowej oraz Mokrej w Żółwinie, Miłej w Kaniach, Pogodnej oraz Warszawskiej w Otrębusach. Zakres tego zadania objął zaprojektowanie i wykonanie prac budowlano-montażowych oświetlenia drogowego. Ich koszt wyniósł 244 032,00 zł.

Umową na konserwację objęte jest ponad 5 tys. punktów oświetleniowych – ulicznych, drogowych, parkowych oraz znajdujących się przy budynkach komunalnych. W przypadku awarii lamp (lampy przepalone i mrugające)  firma ELES-BUD ma na naprawę 12 godzin od momentu zgłoszenia.
O awariach należy powiadamiać, dzwoniąc pod numer tel. 603 623 717 lub 609 099 063, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wartość tej umowy, zawartej do końca 2017 r. to 263 196,36 zł. Tylko w październiku wykonano prace na 111 punktach, były to m.in. wymiany źródła światła, statecznika, bezpiecznika, regulacja zegara.