W czwartek 23 listopada br. w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach rozpocznie się konferencja pt. „Projektowanie i realizacja infrastruktury w sąsiedztwie drzew – najnowsze rozwiązania i dobre przykłady”.

Konferencję organizuje Fundacja EkoRozwoju we współpracy z Urzędem Gminy Brwinów. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Konferencja jest skierowana przede wszystkim do zarządców dróg, urzędników, projektantów (drogowych, instalacyjnych, architektów i architektów krajobrazu), a także wykonawców, ale mogą w niej wziąć udział wszyscy zainteresowani podaną tematyką.

Podczas konferencji eksperci przekażą najnowsze informacje na temat projektowania i realizacji projektów infrastruktury drogowej. Przedstawią dobre przykłady od etapu projektowego, przez organizację prac na placu budowy po realizację inwestycji. Zaprezentują również konkretne rozwiązania świadomie dobranych technologii prac budowlanych m.in. na przykładzie ulicy Pszczelińskiej w Brwinowie. Przebudowa tego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 720 będzie przykładem przebudowy jezdni z jednoczesnym zachowaniem cennych zadrzewień.

Fundacja EkoRozwoju od kilku lat współpracuje z samorządami i drogowcami na rzecz zachowania drzew przydrożnych.

Wydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiego programu „Drogi dla natury” wspieranego przez program LIFE+ Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW (www.aleje.org.pl).

Osoby zainteresowane udziałem w bezpłatnej konferencji mogą zgłaszać się do środy 16 listopada br., wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tytule maila wpisując „Konferencja – Otrębusy”. Liczba miejsc jest ograniczona.