We wtorek 8 listopada 2016 r. w Warszawie odbędzie się kolejny protest przeciwko linii 400 kV. Demonstranci zgromadzą się na Placu Trzech Krzyży.

Gmina Brwinów jest wśród kilkunastu gmin współpracujących w dążeniu do zmiany niekorzystnego przebiegu linii 400 kV. Komitet społeczny – Społeczna Grupa Koordynacyjna Kozienice-Ołtarzew, walczący w imieniu tysięcy mieszkańców południowego i zachodniego Mazowsza z najnowszym przebiegiem linii 400 kV organizuje 8 listopada 2016 r. kolejną demonstrację w Warszawie. Wezmą w niej udział także reprezentanci władz samorządowych. Wójtowie i burmistrzowie gmin Białobrzegi, Brwinów, Głowaczów, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Jaktorów, Jasieniec, Ożarów Mazowiecki, Promna, Radziejowice, Stromiec, Tarczyn i Żabia Wola mówią jednym głosem. Biorą udział w spotkaniach na temat zmiany przebiegu, rozmawiają z przedstawicielami sejmu, uczestniczą w posiedzeniach Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz podejmuje inne starania zmierzające do korekty trasy planowanej linii elektroenergetycznej.

Wtorkowa demonstracja zaplanowana jest w godzinach 10.00-14.00. Rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży skąd nastąpi przemarsz przez Rondo de Gaulle’a  Alejami Jerozolimskimi do ulicy Nowogrodzkiej.