We wtorek 18 października 2016 r. o godz. 17.30 w sali OSP w Brwinowie odbędzie się spotkanie w ramach konsultacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla obszaru, na którym organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest gmina Brwinów”, a po nim, o godz. 18.30 – debata o bezpieczeństwie.

 

Przyszły rok przyniesie duże zmiany w gminnej komunikacji. Planowane jest uruchomienie nowych linii autobusowych łączących odległe miejscowości gminy Brwinów. Konsultacje społeczne w sprawie „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego....” trwają od 4 do 25 października 2016 r. Podczas spotkania 18 października wystąpi przedstawiciel Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, który jest autorem opracowania. Z liczącym prawie 100 stron projektem dokumentu można zapoznać się na stronie internetowej brwinow.pl (artykuł na temat konsultacji z 3.10.2016) lub w Referacie Gospodarki Komunalnej przy ul. Kościuszki 4A, w poniedziałki w godz. 15:00 – 18:00, we wtorki i czwartki w godzinach: 14:00 – 16:00 oraz w środy i piątki w godzinach: 10:00 – 12:00.

O godz. 18.30 rozpocznie się druga część spotkania – debata na temat bezpieczeństwa. Do udział w niej zostali zaproszeni przedstawiciele służb mundurowych (Komendant Powiatowy Policji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Komendant Komisariatu w Brwinowie, Komendant Straży Miejskiej w Brwinowie oraz Miejsko-Gminny Komendant OSP), a także zarządcy dróg (Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich oraz Zarząd Powiatu Pruszkowskiego). Będzie okazja do rozmowy na temat poczucia bezpieczeństwa i statystyk dotyczących przestępstw i wykroczeń. Mieszkańcy zgłaszają też zainteresowanie tematem inwestycji drogowych, poprawy bezpieczeństwa, budowy sygnalizacji świetlnej lub innych elementów spowalniających ruch. W trakcie spotkania będzie można podzielić się swoimi uwagami i opiniami.