W ogólnopolskim rankingu dwutygodnika „Wspólnota” Brwinów znalazł się w czołówce gmin rozwijających się, angażujących najwięcej sił i środków w poprawę jakości życia mieszkańców.

 

Rankingi czasopisma „Wspólnota” to opracowane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia samorządów tworzone na podstawie danych z GUS oraz obiektywnych wskaźników zawartych m.in. w sprawozdaniach budżetowych.

W klasyfikacji „Liderzy inwestycji” – ranking wydatków inwestycyjnych samorządów 2013-2015, Brwinów zajął wysokie 28. miejsce wśród 528 gmin miejsko-wiejskich z całej Polski. Wśród samorządów Mazowsza znalazł się na piątym miejscu. Przy obliczaniu wskaźników tym razem redakcja wzięła pod uwagę wszystkie inwestycje samorządowe. W przypadku Brwinowa średnie wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2013-2015 wynosiły 1241,30zł.

W ostatnich latach w gminie Brwinów widać bardzo duże tempo inwestycji wodno-kanalizacyjnych oraz drogowych. W 2014 r. zostało oddane przedszkole w Brwinowie, w 2015 r. – gimnazjum w Otrębusach. Trwa budowa hali pasywnej przy ZS nr 1. Przybywa mieszkańców, wiec inwestycje oświatowe są planowane też na kolejne lata – w Otrębusach, Parzniewie oraz Żółwinie.

RANKING