We wtorek 4 października 2016 r. rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla obszaru, na którym organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest Gmina Brwinów”. Konsultacje potrwają do 25 października 2016 r.


Projekt planu, który jest przedmiotem konsultacji, został opracowany przez ekspertów Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Dokument – liczący prawie 100 stron - zawiera m.in. charakterystykę stanu infrastruktury transportowej w gminie Brwinów i kierunki jej rozwoju, a także precyzuje zadania gminy Brwinów w zakresie m.in. organizowania publicznego transportu zbiorowego i zarządzania publicznym transportem zbiorowym. W projekcie dokumentu wprowadzono także rozwiązania, które ułatwią osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych korzystanie z transportu zbiorowego. Jednym z celów opracowania dokumentu jest zaplanowanie organizacji przewozu pasażerów tak, aby była ona możliwie jak najbardziej dostosowana do ich potrzeb.


Od 1 stycznia 2017 r. gmina Brwinów planuje utworzenie 10 linii autobusowych, które dają nie tylko możliwość dojazdu do przystanku PKP i do szkoły, lecz także skorzystania z oferty kulturalnej czy obiektów sportowych np. boiska Orlik w Żółwinie.


Planowane linie autobusowe od 1 stycznia 2017 r.:
Brwinów – Rokitno – Błonie PKP
Brwinów – Milęcin – Błonie PKP
Brwinów – Rokitno – Brwinów
Brwinów- Otrębusy – Nadarzyn – Kanie
Brwinów – Domaniew – Brwinów
Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskiego – Parzniew św. Jerzego – Moszna
Brwinów – Parzniew – Pruszków PKP
Brwinów - Podkowa Leśna – Żółwin – Owczarnia – Brwinów
Żółwin – Owczarnia – Żółwin
Brwinów – Moszna – Domaniew – Pruszków Waryńskiego

Poza nowymi liniami autobusowymi zachętą do skorzystania z transportu zbiorowego będzie również wprowadzenie Brwinowskiej Karty Mieszkańca, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2017 r. Umożliwi ona dzieciom i młodzieży uczącej się i studiującej na studiach dziennych do 26 roku życia bezpłatne przejazdy, a dorosłym – za symboliczną złotówkę.
Projekt „Planu…” jest dostępny w czasie trwania konsultacji na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.brwinow.pl) oraz w Urzędzie Gminy Brwinów przy ul. Kościuszki 4A w pokoju nr 15 w następujących dniach i godzinach:


- w poniedziałki od godz. 15:00 – 18:00,
- we wtorki i czwartki w godzinach: 14:00 – 16:00,
- w środy i piątki w godzinach: 10:00 – 12:00.

Uwagi i opinie można składać na formularzu konsultacji, który jest dostępny na stronie internetowej Biuletynu Informacji publicznej www.bip.brwinow.pl, w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12. Po wypełnieniu należy go przekazać do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Brwinów przy ul. Grodziskiej 12, pocztą elektroniczną (na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w temacie maila wpisując „Konsultacje Brwinów”.
Swoje uwagi będzie też można zgłosić ustnie lub pisemnie podczas spotkania informacyjnego, które odbędzie się 18 października o godz. 17.30 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie przy ul. Pszczelińskiej 3. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz gminy Brwinów oraz wykonawców opracowania Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.