Kilka lat temu otrębuska filia Biblioteki Publicznej im. Wacława Wernera wypiękniała dzięki remontowi elewacji zabytkowej Toeplitzówki. Teraz szykuje się do kolejnych zmian. 

Biblioteka Publiczna im. Wacława Wernera w Brwinowie, mając na uwadze potrzeby swojej filii w Otrębusach, chce złożyć wniosek o dotację z programu „Infrastruktura bibliotek 2016-2020”. W ramach ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa″ można uzyskać środki na wyposażenie bibliotek. Skorzystać z tego może filia w Otrębusach, która w 2013 r. wypiękniała dzięki rewitalizacji Toeplitzówki. Wówczas wyremontowana została elewacja budynku, wymieniono okna, wyremontowano taras, balkon, wieżyczki oraz schody wejściowe. Od strony ulicy Wiejskiej powstały nowe chodniki i wygodny parking, pojawiły się nowe ławeczki i kosze na śmieci. Teraz nadszedł czas na remont wnętrz budynku.


Biblioteka Publiczna chce poznać oczekiwania mieszkańców i czytelników. Ankieta, którą można wypełnić na stronie gminy Brwinów w serwisie społecznościowym, pomoże w planowaniu dalszych działań. Wniosek o dofinansowanie zostanie złożony jeszcze w tym tygodniu, a głosy w ankiecie są zbierane do środy 28 września do godz. 16.


Link do ANKIETY (Facebook)