W czwartek 22 września po raz kolejny przypada Dzień bez Samochodu. Z bezpłatnych przejazdów w ramach akcji będą mogli skorzystać też mieszkańcy gminy Brwinów.

Dzień bez Samochodu obchodzony jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, organizowanego co roku od 16 do 22 września. Celem akcji jest popieranie ekologicznych rozwiązań, a także zachęcanie podróżnych do zostawienia aut na parkingu i skorzystania z innych środków transportu. Gmina Brwinów zachęca do bezpłatnego skorzystania z gminnej komunikacji autobusowej kursującej na trasach:
Brwinów Rynek–Żółwin – Owczarnia – Brwinów Rynek
Brwinów – Biskupice – Czubin – Rokitno – Milęcin – Kotowice – Falęcin – Brwinów
Domaniew – Brwinów – Pruszków – Domaniew


Przejazd gminnymi autobusami może być znakomitą okazją do poznania odleglejszych zakątków gminy Brwinów. Planowana jest dalsza rozbudowa sieci gminnej komunikacji: uruchomienie nowych połączeń oraz zwiększenie częstotliwości kursów. Gmina Brwinów chce w ten sposób m.in. przygotować się do organizacji transportu podczas zapowiadanego remontu PKP.


W czwartek 22 września bezpłatnie będzie też można podróżować pociągami Kolei Mazowieckich na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica. Ci, którzy na co dzień korzystają z samochodów, będą mogli nieodpłatnie pozostawić pojazd na parkingach „Parkuj i Jedź” zarządzanych przez Koleje Mazowieckie. Pierwszeństwo w korzystaniu z parkingów posiadają osoby z wykupionymi wcześniej biletami parkingowymi. Nieodpłatnie, w tym dniu z parkingu można skorzystać w ramach wolnych miejsc.


W pociągach WKD bezpłatny przejazd będzie obowiązywał tylko na obszarze obowiązywania wspólnego biletu na odcinku Warszawa Śródmieście – Opacz. Poza tym obszarem będzie obowiązywać normalna taryfa WKD.
Darmową komunikację ogłosił również ZTM w Warszawie. Nie trzeba będzie kasować biletów metrze, w tramwajach, autobusach – zarówno w pierwszej, jak i drugiej strefie biletowej.

Rozkłady jazdy : http://www.brwinow.pl/810/rozklady-jazdy/gminne-linie-autobusowe.html