W weekend 10-11 września 2016 r. odbędą się Dni Brwinowa. Wśród sobotnich atrakcji jest m.in. rekonstrukcja bitwy na Polach Parzniewskich oraz koncert zespołu Raz Dwa Trzy.

W sobotę 10 września o godz. 17.00. na Polach Parzniewskich odbędzie się widowiskowa rekonstrukcja bitwy pod Brwinowem, która została stoczona 12 września 1939 roku. Podobne widowiska są świetną okazją do przybliżenia historii. Od godz. 19.00 na scenie w Parku Miejskim w Brwinowie zagości muzyka. Wystąpią zespoły Santa Irena oraz Monika Adamska&Madmood. Gwiazdą wieczoru będzie w tym roku zespół Raz Dwa Trzy, znany m.in. z utworów „I tak warto żyć” czy „Trudno nie wierzyć w nic”. Muzycy wystąpią o godz. 20.00.

Niedzielne obchody Dni Brwinowa 2016 rozpocznie msza święta, która zostanie odprawiona w kościele św. Floriana o godz. 10.30. Od godz. 11.30 będą miały miejsce oficjalne uroczystości przy pomniku 36. Pułku Piechoty Legii Akademickiej na brwinowskim rynku. Delegacja gminy Brwinów weźmie również udział w powiatowych obchodach 77. rocznicy bitwy pod Brwinowem, Ołtarzewem i Błoniem.

Na godz. 15.00 zaplanowane jest spotkanie pod hasłem „Trenuj z Krzychem” z Krzysztofem Golonką, które odbędzie się na Orliku w Żółwinie. Organizatorem wydarzeń muzycznych oraz sportowych podczas Dni Brwinowa jest Gminny Ośrodek Kultury.