1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Uczniowie i przedszkolaki zaczną naukę w placówkach wyremontowanych podczas wakacji. W szkolnych ławkach zasiądzie łącznie ponad 2400 uczniów.

Po raz pierwszy rok szkolny rozpoczną również nowi dyrektorzy – w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Brwinowie dyrektorem wyłonionym w konkursie została Ewa Przybylik, a w Samorządowym Przedszkolu nr 1 obowiązki dyrektora pełni Grażyna Dubiniak. W ZSO w Brwinowie dyrektorem została Zofia Kowalczyk, która dotychczas pełniła obowiązki dyrektora.

W Zespole Szkół w Żółwinie remont objął salę gimnastyczną, korytarze na parterze. W sali gimnastycznej zostały m.in. odnowione ściany, podłoga, drabinki gimnastyczne, stolarka okienna, osłony grzejnikowe, ponownie namalowano linie boisk. Dzięki temu uczniowie będą mieli lepsze warunki do uprawiania sportu. W korytarzach na parterze zostały pomalowane ściany, stolarka drzwiowa, szafki, drzwiczki wentylacyjne i grzejniki. Zamontowane zostały również ochronne listwy winylowe, położona wykładzina, wykonana wycieraczka systemowa czyszcząco-osuszająca, wymienione gniazda wtyczkowe, włączniki, gniazda podtynkowe, oprawy nasufitowe. Na pochylni dla niepełnosprawnych frontowej i tylnej została wykonana nawierzchnia z kostki brukowej. Wykonane prace kosztowały 183.613,40 zł

W Zespole Szkół w Otrębusach konieczny był remont w dużej sali gimnastycznej, gdzie została wymieniona stolarka okienna. Zmodernizowano także salę gimnastyczną nr 26 wraz z zapleczem – została wymieniona instalacja elektryczna, oprawy świetlne, włączniki i gniazda. Roboty na zewnątrz budynku objęły rozebranie obrzeży, ścieków i nawierzchni do ponownego wbudowania, dwóch schodów zewnętrznych i trybun. Ze ścian usunięto wykładzinę ścienną z płytek i zastąpiono ją  tynkiem żywicznym. Koszt prac wyniósł 195434,70 zł

W nowym roku szkolnym uczniowie ZSO w Brwinowie będą mogli skorzystać z wyremontowanej biblioteki i czytelni. W obu pomieszczeniach zostały pomalowane ściany, sufity i lamperie, a także grzejniki i ich osłony. Na podłogach pojawiła się nowa wykładzina, w bibliotece i w czytelni zostały wymienione drzwi wejściowe. W obu pomieszczeniach pojawiły się nowe meble, a w części głównej zostały wymienione osłony grzejnikowe. Koszt tych prac to 252.698,11 zł.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie będą mogli wykonywać doświadczenia chemiczne i poznawać tajemnice fizyki w nowej pracowni chemiczno-fizycznej. Na podłogach zostały położone wykładziny chemoodporne, które są odporne na działanie wysokich temperatur i skażenie substancjami chemicznymi. Pomieszczenie zostało umeblowane - zamontowano dygestorium, które służy do prowadzenia prac laboratoryjnych i chroni przed działaniem substancji chemicznych. Dla ochrony przed szkodliwymi oparami  zamontowano przewody wentylacyjne,  nagrzewnice i nawiewniki okienne. Wykonana została izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, a także instalacja ciepła technologicznego: m.in. rurociągi, izolacja, odpowietrzniki automatyczne.

Remont w ZS nr 1 objął też sale lekcyjne nr 11 i 12, gdzie pomalowano ściany i sufity. Zostały też zamontowane nowe drzwi i pomalowane ściany i sufity. Wymieniono także instalację elektryczną i oprawy świetlne, włączniki i gniazda. Na podłogach została położona wykładzina PCV. Częściowy remont korytarza przy salach nr 11 i 12, który objął demontaż zielonych ekranów akustycznych, zamontowanie nowej stolarki drzwiowej aluminiowej, a także malowanie ścian korytarza. Koszt prac wyniósł 276.394,95 zł

Przedszkolaki również będą korzystać ze zmodernizowanych placówek. W przedszkolu w Otrębusach zostało wymienione ogrodzenie przed budynkiem, a w przedszkolu nr 1 przy ul. Lilpopa w Brwinowie wyremontowano szatnię.

Dodatkowo prace przy remontach szkół wykonywali pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Brwinów. W ZS nr 1 w Brwinowie zostały  wycyklinowanie i polakierowanie podłogi w pokoju nauczycielskim, a lakier został zakupiony ze środków własnych szkoły.  Prace w ZSO objęły cyklinowanie i lakierowanie podłóg w pięciu salach na  I piętrze, malowanie pięciu sal na I piętrze, malowanie pokoju dyrektora, naprawę podłogi w pokoju nauczycielskim i pokoju dyrektora, olistwowanie narożników w salach na  I piętrze oraz narożników na korytarzach, usunięcie starych szaf wnękowych. Materiały zakupiła szkoła. Koszt prac wyniósł 17.384,00 zł .

W Zespole Szkół w Żółwinie zostały przygotowanie trzy sale, łazienka oraz zaplecze kuchenne dla sześciolatków. Remont objął malowanie, wymianę podłogi, wymianę drzwi, przygotowanie łazienki pod potrzeby sześciolatków. Prace wykonali również pracownicy RGK, a elektrykę i hydraulikę - wykonawcy zewnętrzni. Całkowity koszt robót wyniósł ok. 25.000,00 zł

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/3515-nowy-rok-szkolny.html#sigProId0dca8fe169