W niedzielę na Stadionie Miejskim w Brwinowie odbędą się Dożynki Gminne. Na gości czeka wiele atrakcji, wśród których m.in. rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec, scenki z filmu „Sami swoi”, a także koncert zespołu Boys.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 od mszy polowej. Po nabożeństwie przewidziana jest część oficjalna. O godz. 16 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w dwóch kategoriach – „Tradycja Pokoleń” oraz „Nowa Tradycja”. Do 19 sierpnia do konkursu mogli się zgłaszać reprezentanci sołectw, stowarzyszeń, nieformalnych grup artystycznych, miłośników tradycji i sztuki ludowej – zrzeszonych lub nie – działających na terenie gminy Brwinów.

W ramach obchodów Roku Wacława Kowalskiego o godz. 16.30 zostanie wystawione widowisko teatralno-muzyczne związane z aktorem. Mieszkańcy Brwinowa i okolic będą mogli zaprezentować swoje zdolności artystyczne. Reżyserem przedstawienia jest Leszek Zduń, który grał m.in. w serialu „Rodzina zastępcza”. Fundacja Akademia Profil, która złożyła w konkursie ofert swoją propozycję oprawy uroczystości, otrzymała dotację z budżetu gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego.

O godz. 16 na scenie pojawi się siłacz Wojtek Nitecki, który zaproponuje chętnym udział w różnorodnych konkursach. Na bieżni wokół boiska głównego będą odbywać się zawody z udziałem siłaczy.

Od godz. 16.30 odbędą się etno-rustykalne animacje dla dzieci i dorosłych – wśród nich chwastoterapia i badylologia, wspólne bicie masła i gotowanie powideł śliwkowych oraz giełda przepisów na przetwory. Będzie to doskonała okazja do podzielenia się swoimi kulinarnymi pomysłami i zdolnościami. Nie zabraknie też pluszowych alpak i warsztatów „Od runa do swetra”, które przygotował Polski Związek Hodowców Alpak.

Po południu na Stadionie Miejskim rozbrzmią dźwięki muzyki disco polo - wystąpi formacja Vancouver, zespół Invox oraz Sound Fource. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Boys znany z przebojów „Jesteś szalona”, czy „Wolność”. Na zakończenie dożynek jest zaplanowany widowiskowy pokaz fajerwerków.