Przez kilka dni na terenie gminy Brwinów gościli młodzie ludzie z Brazylii, Meksyku, Tanzanii i Kenii, którzy przyjechali do Polski na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Odbywające się od 26 do 31 lipca Światowe Dni Młodzieży w Krakowie są wydarzeniem nie tylko religijnym. Setki tysięcy młodych ludzi z całego świata przyjechały do Polski jako pielgrzymi. Ci, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w odbywających się wcześniej Dniach Diecezjalnych, mieli też sporo okazji do poznania naszej kultury, historii i zwyczajów oraz nawiązania osobistych kontaktów i znajomości. Dla wielu uczestników był to pierwszy tak bliski kontakt z Polską. Organizacją pobytu młodych zajęły się parafie w całej Polsce. W Brwinowie gościły grupy Meksykanów i Brazylijczyków, w Otrębusach – Kenijczycy i Tanzańczycy. Przez kilka dni spędzonych na Mazowszu zwiedzali Warszawę oraz Brwinów i okolice, m.in. sanktuarium w Niepokalanowie, muzea w Otrębusach i Owczarnię.

Wpisy pozostawione w księdze pamiątkowej po koncercie chopinowskim, który został zorganizowany wieczorem w ostatni dzień pobytu gości:

 „To był niesamowity tydzień”.

„Dziękuję wszystkim za gościnność, troskę i dzielenie się z nami”.

„Pokochałem ten kraj! Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom tego pięknego miasta. Chcę tu jeszcze powrócić”.