Gmina Brwinów podpisała porozumienie z miastem Pruszków dotyczące przedłużenia trasy linii autobusowej nr 4, która od 1 lipca 2016 r. będzie przejeżdżała przez Parzniew. Będzie to duże udogodnienie dla mieszkańców Parzniewa, którzy będą chcieli dojechać do Pruszkowa.

Mieszkańcy Parzniewa będą mogli korzystać z czterech kursów w godzinach porannych i czterech w godzinach popołudniowych w dni powszednie oraz z dwóch kursów przed południem i dwóch po południu w soboty i niedziele. Cena normalnego biletu 1-godzinnego wyniesie 3 zł. Będzie też można kupić bilet miesięczny. Obowiązywać będą ulgi ustawowe dla wszystkich pasażerów oraz dodatkowe dla posiadaczy Pruszkowskiej Karty Mieszkańca.

Gmina Brwinów zbudowała już dwa przystanki przy ul. Solidarności, w pobliżu Centrum Handlowego Atut, dla osób, które będą korzystać z tej linii. Autobusy będą zawracać na pętli przy placu zabaw przy ul. Głównej w Parzniewie. Przewoźnikiem wybranym w przetargu jest firma PKS Grodzisk Mazowiecki Sp. z o.o.

Na terenie gminy Brwinów obecnie działa już kilka innych linii autobusowych, które przewożą pasażerów z sołectw oddalonych od Brwinowa. Jest to duże udogodnienie dla mieszkańców, którzy nie mają samochodu, a chcieliby załatwić sprawę w Urzędzie Gminy, zrobić zakupy lub dojechać do przystanku PKP. Dotyczy to mieszkańców sołectw: Parzniew, Milęcin, Biskupice, Czubin, Domaniew, Kotowice, Krosna, Falęcin, Koszajec, Moszna, a także Żółwin i Owczarnia. Od trzech lat na mocy porozumienia z gminą Nadarzyn funkcjonuje dodatkowy przystanek na linii Nadarzyn-Pruszków, z którego korzystają mieszkańcy Osiedla Słonecznego w Kaniach.

Linki:

Rozkład linii 4 dni powszednie oraz soboty i niedziele

Mapa trasy linii 4

Regulamin przewozu osób i bagażu

Rozkłady jazdy gminnej komunikacji autobusowej