Gmina Brwinów rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi gminnej w Parzniewie. Ulica św. Jerzego, która prowadzi na tereny przemysłowe, na odcinku 500 m zyska m.in. nową jezdnię i ciąg pieszo-rowerowy.

 

Zakres budowy drogi gminnej – ul. Św. Jerzego w Parzniewie na odcinku od centrum dystrybucyjnego Jeronimo Martins do siedziby firmy Formika – obejmuje m.in. budowę jezdni o szerokości 7 metrów, ciągu pieszo-rowerowego z kostki betonowej, zjazdów, pobocza, budowę i przebudowę rowów oraz przepustów, zabezpieczenie i przebudowę drenaży, wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego. Wykonawcą inwestycji jest firma Fal-Bruk, która przedstawiła w przetargu najkorzystniejszą ofertę na kwotę 1.093.470 zł. Blisko połowę tej kwoty – 500 tys. zł przekaże na ten cel firma Formika. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec października 2016 r.

Nowa droga jest elementem rozwoju sieci drogowej w tym rejonie. W Parzniewie przemysłowym lokuje swoje inwestycje coraz więcej firm zatrudniających po kilkaset osób. Wiele z nich dojeżdża rowerem lub idzie pieszo poboczem drogi gruntowej, po której poruszają się także pojazdy ciężkie dojeżdżające do fabryk. Stanowi to spore zagrożenie dla bezpieczeństwa. W tej okolicy znajdują się kolejne działki z przeznaczeniem pod działalność przemysłową. Ponieważ w planach PKP PLK jest budowa przystanku kolejowego w Parzniewie, który wprowadzi w tej okolicy większy ruch pieszych i rowerzystów, konieczne jest jednoczesne myślenie o bezpiecznej infrastrukturze drogowej w tym rejonie. Ulica Przejazdowa, leżąca na terenie miasta Pruszkowa, również zostanie przebudowana w tym roku.